Ejderha Ruhu Nerede Yaşıyor?

Pikachu

Administrator
Yönetici
20 Şub 2019
1,231
35
48
Ankara
Ejderha Ruhu Nerede Yaşıyor? (Deep Web İçeriği)

English
Kod:
They agreed to meet on the glade in the forest, close to the edge. The dragoness was waiting for him, pacing and thinking about something personal, at times releasing claws or pushing aside the branches on her way with a paw. She did not just walk in circles, but she was trying to make a figure on the ground from scattered branches and rumpled grass. Being fully immersed in her thoughts, she did not notice neither the time nor what she was doing.

It was evening and the time of the meeting was approaching. The dragon, landing at the edge of the forest and not even thinking of stopping, flew at a speed of flight between the trees. Cracking branches, holding his wings close, he pierce into the thicket of undergrowth into the bushes. Trying to get through the thicket he knew that there are a glade not far from here, where they decided to meet. He is slowing down and start walking, trying to calm down and listen to the wind-roaring in the forest and hearing his heart. He blames himself. It would be easier to find other path. He could reach the glade quicker going along the path, he thought while pulling out paws from branches after with every step and feeling the wet marshy ground under his paws.

Not too far in front he sight a dragoness behind trees who are walking in circles on a glade. No doubt, he did all the way to here only to met her. Holding his thoughts, he hurried to reach a glade to her, no longer noticing that he had gone through some swamp and was messy. When he went out into light of sun the only thing he thought about was do not scare the dragoness with his appearance. He smiled an was surprised that the dragoness was very glad to meet him no matter he was covered with a dirt and leafs. She come closer to him, but did not dare to touch. Instead that she silently shook her head and point into the depths of the forest to the path they going to go. The dragoness carefully turned around and, as if by accident, touched the dirty legs of the dragon with its tail. He looked at the paws where his tail touched. The paws were all wrapped by marsh grass and covered with a mud. He was a little ashamed of his appearance, but he forgot about it just dragoness’s tail disappeared behind trees. Next moment he followed her.

So they walked through the dark forest, having a feeling that there is beginning to grow dark above, but they were not scared. Together they weren’t alone. Sometimes one of them stopped harshly pointing with a glance at a wonderful tree or on a ray of light beautifully breaking through the branches on a forest’s grounds. It seemed that they were simply looking for impressions, but all that tenderness in their eyes and the smoothness of the movements said that they were interested in each other, that they wanted to show each other what they could see in a simple forest. Coming to the fork where they could choose the path? they both decided go further into the deep of woods. They had to walk along a narrow path one by one, and sometimes the one who was ahead stopped, opening one wing and did few short steps backwards. That mad\e the other’s heart tremble with a lack of understanding of what had happened, but after standing for some time both continue their walk forward again. It was nice for them to play with each other like this. This was letting them feel the value of the moments they both spent together.

So they passed the forest, going out into the field. The sun went down and the moon shone. Both dragons was happy realizing that they had done it. Together they passed that forest, which now looked behind the dark and terrible. And now they are running away from the forest, across the field very close wing to wing, making their way further up the hill. At the top of the hill they looked around. Here they are safe.

Far and wide there are was a field around dragons.The field was covered with purple flowers, which shimmered in the light of the silver full moon, giving a romantic atmosphere. Here from the top of the hill it was possible to see red flowers that bloomed in the night on the neighboring slope. They glittered like a tiny stars on the ground, as if they reflecting the starry sky that spread its wing over two dragons. So they both stood looking at the breathtaking landscape. Inside each of them, was something that trying to break out, and they both muzzles half-turned to each other’s. At that moment they felt a warmth inside their bodies, as if a warm wind lifted them over the ground and circled in the dance. In fact, everything was spinning in the dragons’ heads when they cuddles each other. She was no longer concerned about the fact that the dragon was still halfly covered in the mud, and the dragon was no longer afraid to touch her even being in such appearance.
Türkçe
Kod:
Ormanın kenarındaki glade üzerinde buluşmayı kabul ettiler. Ejderhanın onu beklerken, pacing yaparak ve kişisel bir şey düşünerek, zaman zaman pençeleri serbest bırakarak ya da bir pençe ile yolundaki dalları bir kenara itip duruyordu. O sadece daireler çizmiyordu, ama dağınık dallardan ve buruşuk otlardan bir figür yapmaya çalışıyordu. Düşüncelerine tamamen dalmış olmakla, ne zamanını ne de ne yaptığını farketmedi.

Akşam oldu ve toplantının zamanı yaklaşıyordu. Ormanın kenarına inen ve durmayı bile düşünmeyen ejderha, ağaçlar arasındaki uçuş hızında uçtu. Dalları çatlamak, kanatlarını yakın tutmak, çalıların çalılıklarına çalılıkların içine daldı. Bu çalılıktan geçmeye çalışarak, buradan çok uzak olmayan bir glade olduğunu, nerede buluşmaya karar verdiklerini biliyordu. Yavaşlıyor ve yürümeye başlıyor, sakinleşmeye ve ormandaki rüzgâr sesini dinlemeye ve kalbini dinlemeye çalışıyor. Kendisini suçluyor. Başka bir yol bulmak daha kolay olurdu. Yol boyunca ilerleyen glade hızına ulaşabiliyordu, her adımda dallardan pençeleri çekerken ve pençelerinin altında ıslak bataklık zemini hissederken düşündü.

Çok uzak değil, bir glade üzerinde çemberlerde yürüyen ağaçların arkasında bir ejderhanı görüyor. Hiç şüphe yok ki, sadece onunla tanışmak için buraya geldi. Düşüncelerini koruyarak ona bir glade ulaşmak için acele etti, artık bir bataklıktan geçtiğini ve dağınık olduğunu farketmedi. Güneşin ışığına çıktığı zaman, düşündüğü tek şey, ejderhayı görünüşüyle korkutmak değildi. Bir gülümsemeyle gülümsediğinde, ejderhanın, onun bir kirle kaplı olduğu ve onunla yüzleştiği her yerde tanıştığı için çok memnundu. Ona yaklaştı ama dokunmaya cesaret edemedi. Onun yerine sessizce başını salladı ve gidecekleri yola ormanın derinliklerine işaret ettiler. Ejderhanın dikkatlice döndü ve kazayla, ejderhanın kirli bacaklarına kuyruğuyla dokundu. Kuyruğunun dokunulduğu pençelere baktı. Pençelerin hepsi bataklık çimleri tarafından sarıldı ve bir çamurla kaplıydı. Görünüşünden biraz utanıyordu, ama unuttu, sadece ejderhanın kuyruğu ağaçların ardında kayboldu. Bir sonraki an onu takip etti.

Bu yüzden karanlık ormanın içinden geçtiler, yukarıda karanlık büyümeye başladığı hissine kapıldılar, ama korkmadılar. Birlikte yalnız değildiler. Bazen bir tanesi sert bir şekilde harika bir ağaca ya da bir orman arazisindeki dallardan güzel bir şekilde kırılan bir ışık ışınıyla bir bakışta dururdu. Görünüşe göre sadece izlenimleri arıyorlardı, ama gözlerinde hassasiyet ve hareketlerin yumuşaklığı birbirleriyle ilgilendiklerini, birbirlerini basit bir ormanda görebildiklerini göstermek istediklerini söylediler. Yolu seçebilecekleri çatala mı geliyorlar? ikisi de ormanların derinlerine doğru gitmeye karar verdi. Dar bir yol boyunca tek tek yürümeleri gerekiyordu, bazen de önümüzde duran biri durdu, bir kanat açıyor ve geriye birkaç adım atmıştı. Ötekinin kalbi, ne olduğunu anlayamadığı için titriyor, ama bir süre bekledikten sonra, her ikisi de tekrar yürüyüşe devam ediyor. Birbirleriyle böyle oynaması güzeldi. Bu onların birlikte geçirdikleri anların değerini hissetmelerine izin veriyordu.

Böylece ormandan geçip tarladan çıkıyorlardı. Güneş battı ve ay parladı. Her iki ejderha da bunu yaptıklarının farkındaydı. Birlikte, şu anda karanlık ve korkunç arkasına bakan ormanı geçtiler. Ve şimdi ormandan kaçıyorlar, tarlada kanatlara çok yakın kanatlar, tepeye doğru ilerliyorlar. Tepenin üst kısmında etrafa baktılar. İşte güvendeler.


Uzak ve geniş ejderhalar etrafında bir alan vardı.Alan, gümüş dolunay ışığında parıldayan ve romantik bir atmosfer veren mor çiçekler ile kaplıydı. Burada tepenin tepesinden, komşu yamaçtaki gece çiçek açan kırmızı çiçekleri görmek mümkündü. Zeminde küçük bir yıldız gibi parıldıyorlardı, sanki kanadı iki ejderha üzerinde yaymış olan gökyüzünü yansıtıyorlarmış gibi. Böylece ikisi de nefes kesen manzaraya bakmışlardı. Her birinin içinde, dağılmaya çalışan bir şey vardı ve ikisi de birbirlerinin yarısına döndü. O anda sıcak bir rüzgâr onları yerden kaldırdılar ve dansa çektikleri gibi bedenlerinin içinde bir sıcaklık hissettiler. Aslında, ejderhaların kafalarında birbirlerine sarıldıklarında her şey dönüyordu. Artık ejderhanın çamur içinde hala yarı kapalı olduğu gerçeğinden ve ejderha artık böyle bir görünümde bile ona dokunmaktan korkmuyordu.